VORMSEL 2023/2024

17 maart 2024

. Opgeven kan tot 1 oktober 2023 .

Dit schooljaar doen zowel de kinderen van Sevenum als ook de kinderen van Kronenberg het Vormsel. Dit zal plaatsvinden op zondag 17 maart 2024. Nadat alle aanmeldingen binnen zijn, zullen we laten weten of we dit vieren in de kerk van Sevenum of in de kerk van Kronenberg.

De lessen ter voorbereiding op het Vormsel zijn op donderdag van 15.00 tot 15.50 uur in het parochiehuis in Sevenum. Er zijn geen lessen in de schoolvakanties. De eerste les is op donderdag 26 oktober. We werken met het vormselproject Sta op en Ga. De aanwezigheid van een of twee ouders wordt zeer gewaardeerd.
We oefenen met de kinderen in de kerk op donderdag 14 maart om 15.00 uur.

Door het schooljaar heen worden gezinsvieringen georganiseerd. De vormelingen zullen hier actief aan deelnemen. De data voor de familievieringen zijn op:

 • zondag 29 oktober 2023
 • zondag 26 november
 • Kerstmis: nog nader te bepalen
 • zondag 21 januari 2024 Voorstellingsmis
 • zondag 24 maart Palmpasen
 • zondag 28 april
 • zondag 19 mei Pinksteren
 • zondag 23 juni Dankviering

Na de vieringen van 26 november, 21 januari, 28 april en 23 juni organiseren we familiedagen.
Zet de data voor de familievieringen en de familiedagen alvast in de agenda! Dit is een aanbod van de parochie en is een hulpmiddel om jullie goed voor te bereiden op het vormsel. Iedereen is van harte welkom. Ook broertjes en zusjes zijn welkom om hier actief aan mee te doen.

Dit jaar zijn er ook weer ouderavonden. Avonden waarin we met elkaar in gesprek gaan, op ontdekkingsreis door ons geloof. De data voor deze avonden zijn:

 • donderdag 26 oktober (Wat is geloven?)
 • dinsdag 19 december (Wie is Jezus?)
 • donderdag 29 februari 2024 (Bidden en de Bijbel)
 • donderdag 23 mei (Kerk en de Heilige Geest)

Door het jaar heen zullen we de vormelingen ook uitnodigen om een keer de H. mis te dienen. Dit doen ze samen met een misdienaar.

Er is een extra avond voor de ouders. Die avond zullen we de praktische kant van het Vormsel toelichten. Denk hierbij aan het organiseren van een fotograaf of de versiering van de kerk op de grote dag. Deze datum zullen we tijdig doorgeven.

Naast de kosten van de fotograaf en de versiering, wordt er een extra bijdrage van € 50,- gevraagd.
Deze kosten mogen echter geen belemmering zijn om je kind het vormsel te laten doen. Mocht dit niet in je budget passen, neem dan contact met ons op.

Voor de groepsapp kan een bericht gestuurd worden naar 06-5147 2281 met je eigen naam en de naam van je kind. Laat ook even weten dat het om de Vormsel app gaat.